Valentnýn se blíží! Svátek sv. Valentýna – 14.2., znáte lepší příležitost, kdy darovat květinu? A co takhle zkusit nakoupit v některém z online květinářství? Zkuste to, je to moderní, pohodlné a na vaši lásku to udělá obrovský dojem.
Objedneje své lásce květiny zde:

České květiny – online květinářství

Květinová pošta – Premium flora

Jedinečnou příležitost projevit city měli včera zaľúbenci, snoubenci i manželé i všichni ti, co cítí náklonnost k obdivovaná osobě, na „Den zamilované, svatého Valentýna“.
Po celé Evropě je svátek svatého Valentýna spojený s květinami, cukrovinkami a romantickou večeří ve dvou. Jednotlivé země se však liší v tom, jak důležitý je tento svátek pro různé generace a kolik jsou na něj lidé ochotni utratit.

Z historie
Svátek sv. Valentýna připadá na 14. únor. Je svátkem všech zamilovaných a slaví se již několik desetiletí v různých koutech světa.
A kdo byl vlastně sv. Valentýn? Jedna z legend praví, že sv. Valentýn byl kněz žijící v Římě ve 3. století. V té době vládl císař Claudius II, který byl známý svými megalomanský touhami a krutými válečnými výpravami. Napadlo ho, že ženatí muži jsou slabšími vojáky, protože se musí starat o své rodiny, a tak zakázal v zemi manželství. Sv. Valentýn však přes zákaz dále zasnoubil a oddával zamilované páry. Když se to císař dozvěděl, za jeho snahu spojovat životy zamilovaných svátostí celoživotní lásky ho dal popravit.
V dnešní době se na den sv. Valentýna zamilovaní obdarovávají Valentínka a dalšími romantickými dárky, aby vyjádřily hloubku svých milostných citů. Tento svátek má v sobě velké kouzlo a alespoň kousek z jeho poselství by měl být v každém dny během celého roku.

  1. únor – svátek sv. Valentýna již za pár dní !!! Zamilovaní – pozor!!! Nezapomeňte na své protějšky!!!
    Proč právě 14. Února? To je snadné, čtěte a dozvíte se:
    Valentýn byl knězem v době císaře Klaudia II. Klaudius byl velmi krutý císař a chtěl být nejmocnějším panovníkem, proto si budoval velmi silnou armádu. Vojákem se mohl stát každý svobodný muž. Moc svobodných mužů se ale do jeho armády nehlásilo. Klaudius si to vysvětloval po svém. Myslel si, že dávají přednost lásce a proto do armády nechtějí nastoupit. A tak dal zakázat všechny sňatky. Valentýn byl v té době knězem v kostele a jeho velká víra mimo to, že věřil v Boha byla, že věřil v lásku. Rozhodl se nedodržovat nesmyslný Klaudiův zákon a dál oddával mladé zamilované páry. Jenže jednu noc císařovi vojáci vtrhli do kostela a Valentýna zajali. Mladý pár, který Valentýn oddával naštěstí stihl utéci.
    Klaudius uvrhl Valentýna do vězení. A potom se stalo něco velmi zvláštního. U jeho oken a dveří se začali shromažďovat dopisy a drobné dárečky od těch, kterým pomohl nebo se chystal pomoci tím, že je oddá. Dávali mu tím najevo, že věří stejně jako on v lásku. Dcera jeho žalářníka se také rozhodla, že jej navštíví a vymohla si dovolení na otci. Valentýn se do ní zamiloval. V den jeho popravy, tedy 14.února 269 př.n.l., ji zanechal dopis, ve kterém se jí vyznává ze své lásky a podepsal jej:
    „Od Tvého Valentýna“.

My jsme pro Vás připravili několik možností, jak pomocí valentýnských překvapeni můžete pohladit srdce své milované, pokud jste to ještě neudělali.

Valentýnský víkend
Pokud se spíše těšíte na odpočinek, vsaďte na víkendovou romantiku mimo domov. Mnohé penziony a hotely připravují valentýnské víkendy, které kromě ubytování zahrnují i wellness procedury. Během tří dnů vás oba budou rozmazlovat lázněmi, zda masážemi. Pokud byste rádi vyzkoušeli wellness pobyty mimo Slovenska a nechcete přijít o všechny úspory, vyzkoušejte Česko či Maďarsko. Nejenže si užijete pohádkový relax, ale poznáte i nová místa. A kdoví, možná právě tam vám bude váš drahý šeptat do ouška ty nejsladší vyznání.

Dárky na Valentýna
Vybrat dárek na Valentýna nepatří mezi nejlehčí úkoly, samozřejmě, každý si představí maličkost jako například květiny či sladkosti. Neříkáme, že je to špatná voľba. Valentín je den, kdy můžete ukázat osobě jíž darujete dárek, že ji máte rádi, dárek musí být osobní, protože je to den o lásce, něze a radosti. Jako dárek na Valentýna darujte něco, co ohromí, darujte například osobní dar jako jsou knihy, šperky, květiny, čokoládu avšak dárek musíte umět dobře podat, Valentýn je velký den. Každý dar, levný ale také drahý, potěší.

Konkrétní tipy na dárky na Valentýna: knihy, šperky, parfémy, květiny

Další tipy na dárky, výběr je na Vás:

Znáte osobu, jejíž darujete dárek dobře? S tímto seznamem se snadno rozhodnote jaký dárek koupit.
Pozvání na večeři
Květ, kytice (živá, umělá, v květináči)
Album na fotografie
Kosmetika
Dekorativní kosmetika
Parfém
Poukázka na relaxační pobyt
Lístek do kina
Nákup elektroniky (mp3 přehrávač, fotoaparát, kuchyňský robot, žehlička na vlasy, …)
Hodiny
Peněženka
Kabelka
Sportovní taška
Teplučké deka
Papuče
Ložní prádlo
Župan
Pyžamo

Netradiční dárky, zážitky:
Poukaz na kosmetické služby
Dárkový koš s kosmetikou
Sexy prádlo
Šperk
Romantická večeře
Květiny
Originální kalendář z vašich fotek
Valentýnská dort
Víkendový pobyt

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.