Květina nebo celá kytice je dnes nedílnou součástí slavnostních událostí, narozenin, svátků, promocí, oslav narození dítěte, svateb nebo i smutečních obřadů, školních rozluček a pohřbů.
Ať už se hovoří o jedné květině nebo celém puketu, tedy kytici vydrží každá květina obdarovanému 5 dní i více. Doba po kterou nám bude květina či kytice dělat radost a zdobit nám byt či kancelář se odvíjí od péče, kterou květině věnujeme. Obecně lze říci, že řezané květiny vydrží cca 5 dní, ale i déle. Pokud květinám věnujeme jen malou péči budou dělat radost a zdobit prostředí kolem nás i několik týdnů.
Pár základních rad a tipů jak se o řezané květiny starat:
Jednou z nejdůležitějších součástí pro správné vyživování rostlin jsou speciální výživové preparáty, kterých je na trhu nespočet. Při použití těchto výživových prostředků je třeba dbát na správné dávkování.
Váza, do které rostlinu vkládáme by měla být čistá. Před vložením květin do vázy je zbavíme listů, které jsou buď povadlé nebo ty které by byli ponořeny ve vodě. Listy by něměli být ponořeny pod vodou, protože po té uhnívají a krátí se tak životnost květiny.
Po té co máme připravenou vázu, hnojivo a květinu zbavenou nepotřebných listů, ji zařízneme. Květiny se řežou ostrým a čistým nožem pod úhlem 45° a ihned poté by se měli vložit do vázy s vodou, dříve než řez stačí oschnout. Pozor na vzniklé vzduchové bubliny, které brání přístupu vody k rostlině a to hlavně u růží. Stonky seřezávejte nejlépe každý druhý den, kdy je dobré vyměnit květině i vodu. Seřezávání stonků se netýká tulipánů.
Květiny by měli být na chladnějším místě (cca 18 – 23°C), mimo přímé sluneční světlo a zdroje tepelného záření jako jsou TV, počítač nebo topení.

Všechny rosltiny, kterými se doma a v praci obklopujeme, vyžadují více či méně naši péči. Pokud se květinám dostane byť jen minimální péče odmění nás povětšinou zdravým růstem a zkrášlí tak naše okolí. Květiny citelně ovlivňují lidské rozpoložení a jsou neodmyslitelnou součástí života…

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.