Měsíc únor a květiny
V únoru se květiny pojí hlavně s oslavou sv. Valentýna, tj. dnem 14.2., kdy slaví svátek zamilovaní.
Svátek se slaví v polovině února., ale květiny mají svůj význam již od počátku tohoto měsíce. Kdybychom se ohlédli za horoskopem květin, květinou měsíce února je pampeliška, sedmikráska a tulipán. Tyto květiny sice nerostou v tomto měsíci ve volné přírodě, ale přesto jsou ve znamení pro tento měsíc. Pampeliška – od 1.2 do 10. 2. – a lidé v tomto období narození jsou označováni jako pohodáři, kteří mají rádi harmonické zázemí. Neradi mění sled věcí, nemají rádi novoty a v citech bývají velmi opatrní. Jsou nedůvěřiví, pokud někomu opravdu uvěří, trvá jim to delší dobu. Do svého vlastního světa si jen tak někoho nepustí. Nevylučuje se u těchto jedinců problematičnost ve vztazích.
Sedmikráska – od 11.2. do 19.2. – je skromná květinka a zrovna tak to je i s člověkem, který se dokáže obětovat pro druhé, je vytrvalý, houževnatý a jen tak ho neodradí nějaký problém. V lásce neoplývá velkým štěstím, prtože se těžko rozhoduje nebo naopak jedná zbrkle. Protože touží po harmonickém vztahu, partnera hledá delší dobu.
Tulipán – od 20.2. do 29.2. – by mohl působit pyšně a vychloubačně, ale je to často jenom vnější dojem, který může zakrývat citlivou povahu. Tulipán se na noc uzavře a přes den se rozvine. Zrovna tak takový člověk se chová ve společnosti jinak než v soukromí. Doma bývá nudný , navenek srší humorem a energií. Tulipán je prostě pýcha, která předchází pád.

A jak to je s Valentýnem?
Bývá vyobrazován jako kněz s mečem. Kněz Valentýn i přes zákaz císaře Claudia II oddával zamilované dvojice. Když byl vyzván, aby se své víry zřekl, neuposlechl, byl uvězněn a popraven. Údajně měl přes svou smrtí poslat dceři vězeňského dozorce květiny. (17. února 209) se slovy „ Od Tvého Valentýna“. Podle legendy potom nad jeho hrobem vykvetly růžové květy mandlovníku. Jedná se pouze o legendu, která však dala podnět k rozšíření oslav, převážně v Anglii a Americe, na svátek sv. Valentýna, který připadá na 14.2.
I když se jedná o rozporuplné reakce na slavení tohoto svátku. Projevy lásky by se jednoznačně neměly omezit do jednoho dne v roce, což je opodstatněná připomínka. Proto nosme si květiny, zdobme si květinami naše domovy, obdivujme květiny každý den, vždyť květiny jsou život, květiny hovoří, květiny potěší.

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.