Květinami se dá vyjádřit jedna věc na sto způsobů, a to i beze slov. Právě proto jsou vhodné pro stydlivé dárce, protože květiny vyjádří za vás to, co byste chtěli říct. Jen na lísteček napíšete nebo necháte napsat vaše pocity a máte po problému. Obdarovaný se z tohoto nápadu určitě potěší.

Z lásky
Doručení květin je obíbený hlavně mužskou částí populace. Často jako projev lásky nebo přízně. Na takovou příležitost jsou vhodné květy s hřejivými barvami, jako jsou: žlutá, červená a oranžová. Červená barva symbolizuje divokost, vášeň, touhu a odhodlání. Žlutá barva je symbolem bohatství, moci, nenápadnosti a skromnosti. Oranžová barva je někde uprostřed červené a žluté znamená svěžest a klid. Proto jsou na znak lásky nejvhodnější červené růže. Přece i srdce člověka je červené. Pokud květiny kupujete k výročí, tak určitě nešetřete a kupte třeba kytici aspoň třiatřiceti růží. Tímto vaši lásku překvapíte a bude mít radost, že ji máte tak rádi.

Omluva

Květiny jsou vhodné také na omluvu. V takovém případě se jednoznačně hodí bílá barva, která je symbolem míru a nevinnosti. Výběr květin je na vás. Mezi oblíbenými květinami s bílou barvou jsou i oblíbené růže a karafiáty.

Poděkování

Dalším případem, pro který se dovoz květin často využívá, je poděkování. Při této možnosti je důležitý lístek stejně jako květiny. Na lístek napište (při objednávce přes internet za vás vzkaz pochopitelně napíše firma) něco krátkého a výstižného. Méně je někdy více. Tímto osobě dáte najevo, že si ji vážíte a myslíte to upřímně.

Narozeniny a svátek

Narozeniny a svátek jsou skvělou a do značné míry tradiční příležitostí k darování květin. Výhodou je, že výběr květin je v tomto případě zcela na vás a nepodléhá žádným konvencím. Raději byste však neměli dávat květiny v květináčí – přeci jen by někdo mohl znát onu hloupou pověru nebo rčení a vyložit si to tak, že už také patří do hlíny. S řezanou květinou určitě neuděláte chybu.

Pohřby

Květy jsou nutné i pro ty smutnější události, kdy se loučíme s našimi blízkými, přáteli a známými. Při takové události bychom si měli dát na kyticích obzvlášť záležet, ale nezapomínejme na důležité pravidlo, které je jednoduché – pokud dáváte květiny živému, musí být v lichém počtu, ale pokud dáváte květiny zemřelému, tak musí být v sudém počtu. Pokud to porušíme, mohl by to někdo považovat za urážku.

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.